reklama

reklama

Divadlo BROD v Uherském Brodě

Mariánské náměstí 2187, Uherský Brod
Okres: Zlín

Jsme občanské sdružení, které se snaží zvelebovat stav lidské duše prostřednictvím divadelního umění.

Telefon - Roman Švehlík, principál a umělecký ředitel: +420 775 568 801
E-mail: divadlo.brod@seznam.cz

Divadelní soubor pracuje ve dvou sekcích: činoherní a loutkářské. Činoherci připravují průměrně jednu až dvě inscenace ročně, žánry pravidelně střídají. Loutkoherci se snaží zaplnit mezeru v nabídce pořadů pro děti. Vznikající inscenace využívají invernárních marionet Domu kultury v Uherském Brodě pro klasické pohádky. K zájezdové činnosti volí moderní alternativní postupy v loutkovém divadle založené na přímém kontaktu s dětmi. Kromě divadelní činnosti pořádá naše sdružení scénická čtení, divadelní ples a podílí se na Brodském kulturním létu.

Název Divadlo Brod se poprvé objevuje v roce 2002. Vzniklo sloučením Divadelního souboru Tomáše Miličky a Loutkového divadélka, jejichž členové spolu stále více spolupracovali. Navazuje na činnost divadelních spolků v Uherském Brodě (zejména orelské a sokolské divadelní aktivity) a podařilo se mu doložit pravidelnou divadelní spolkovou činnost až k roku 1892, ke které se s úctou hlásí.

Divadlo Brod působí v prostorách Domu kultury, ale zajíždí se svými inscenacemi i do okolních divadelních sálů a hrálo i ve vzdálených městech (Olomouc, Vyškov, Ostrava, Kuks…). Pravidelně se účastní soutěžních i nesoutěžních divadelních přehlídek.

Jsme občanské sdružení, které se snaží ukázat „jiný svět“ prostřednictvím divadelního umění.

Divadlo BROD v Uherském Brodě
Mariánské náměstí 2187
68801 Uherský Brod

Telefon - Roman Švehlík, principál a umělecký ředitel: +420 775 568 801

E-mail: divadlo.brod@seznam.cz
http://www.divadlobrod.cz

Datum poslední aktualizace záznamu: 18.5.2012

Hledat v adresáři

reklama