reklama

reklama

Muzeum Kroměřížska

Velké nám. 38, Kroměříž
Okres: Zlín

Muzea Kroměřížska je příspěvkové organizace Zlínského kraje. Chceme Vám na nich poskytnout co nejvíce informací a pozvat Vás k návštěvě našich objektů, expozic a výstav. Těšíme se na Vaši návštěvu.

Telefon: +420 573 338 457
E-mail: muzeum@muzeum-km.cz

Akce Muzea Kroměřížska

http://www.muzeum-km.cz/akcevypis.asp

Kroměříži se také říká Hanácké Atény. Na Velkém náměstí je Muzeum Kroměřížska, které své brány otevřelo v roce 1934. V jeho sbírkách se můžeme vrátit až do období Keltů, kteří tehdy sídlili na vrchu Hostýn a zanechali po sobě sbírku šperků. V muzeu je stálá výstava "Příroda a člověk", z níž si ukážeme herbář ze stromové kůry. Podíváme se také do depozitáře, kde se uchovávají a také připravují k vystavení různé předměty. Daleko největším exponátem muzea jsou astronomické hodiny Jana Lindušky. Součástí muzea je také Památník Maxe Švabinského, kde u jednoho obrazu zastihneme Zuzanu Švabinskou, dceru Rudolfa Vejrycha, která se objevuje jako dívka na řadě obrazů. K muzeu také patří zámek v Chropyni, kde stále čekají na příchod krále Ječmínka, i skanzen lidových staveb, kde uvidíme hanáckou rodinu v kroji.

Kroměříži se také říká Hanácké Atény. Na Velkém náměstí je Muzeum Kroměřížska, které své brány otevřelo v roce 1934. V jeho sbírkách se můžeme vrátit až do období Keltů, kteří tehdy sídlili na vrchu Hostýn a zanechali po sobě sbírku šperků. V muzeu je stálá výstava „Příroda a člověk“, z níž si ukážeme herbář ze stromové kůry. Podíváme se také do depozitáře, kde se uchovávají a také připravují k vystavení různé předměty. Daleko největším exponátem muzea jsou astronomické hodiny Jana Lindušky. Součástí muzea je také Památník Maxe Švabinského, kde u jednoho obrazu zastihneme Zuzanu Švabinskou, dceru Rudolfa Vejrycha, která se objevuje jako dívka na řadě obrazů. K muzeu také patří zámek v Chropyni, kde stále čekají na příchod krále Ječmínka, i skanzen lidových staveb, kde uvidíme hanáckou rodinu v kroji.

http://www.muzeum-km.cz/oteviracidoba.asp
Datum poslední aktualizace záznamu: 24.5.2012

Hledat v adresáři

reklama