reklama

reklama

Slovácké muzeum Uherské Hradiště

Smetanovy sady 179, Uherské Hradiště
Okres: Zlín

Telefon: +420 572 556 556
E-mail: info@slovackemuzeum.cz

Slovácké muzeum v Uherském Hradišti zaujímá v síti českých a moravských muzeí významné postavení. Nejen svým stářím či množstvím sbírkových předmětů, ale především zaměřením a pracovními výstupy upoutává zájem odborné i laické veřejnosti. Není typicky vlastivědným zařízením. Již od svého vzniku se profilovalo etnografií a archeologií, později výtvarným uměním a historií. Výzkumný a sběratelský záběr na celou národopisnou oblast Slovácka jej řadí mezi regionální instituce. Z původně malého kulturního zařízení, zrozeného z obětavého úsilí a nadšení vlastenecky zaměřených pracovníků, vznikla profesionální a vysoce odborná instituce, která slouží veřejnosti v několika budovách.

Hlavní budova ve Smetanových sadech v Uherském Hradišti je věnována expozici Slovácko a národopisným, archeologickým a historickým výstavám.

V Galerii Slováckého muzea v Otakarově ulici v Uherském Hradišti je možnost seznámit se s výtvarným uměním jihovýchodní Moravy a s díly našich i zahraničních autorů.

V Památníku Velké Moravy ve Starém Městě se nachází expozice dokumentující významnou část dějin naší země.

Ve dvou zemědělských usedlostech, památkách lidového stavitelství, v obci Topolná lze zhlédnout expozici lidového bydlení a kovářství.

Ve čtyřech archeologických lokalitách v Uherském Hradišti, Starém Městě, Modré u Velehradu a u Osvětiman, které jsou vyhlášeny národními kulturními památkami, je možno prohlédnout si rekonstruované základy velkomoravských chrámových staveb.

Expozici Leteckého muzea Kunovice tvoří 22 historických letadel a vrtulník Mi–4.

Hlavní budova
Smetanovy sady 179, Uherské Hradiště
pondělí–neděle 9.00–12.00, 12.30–17.00 hodin
Slovácké muzeum Uherské Hradiště
Smetanovy sady 179
68611 Uherské Hradiště

Telefon: +420 572 556 556

E-mail: info@slovackemuzeum.cz
www.slovackemuzeum.cz

Datum poslední aktualizace záznamu: 12.6.2012

Hledat v adresáři

reklama